Dobków – w zasięgu spaceru!

DOBKÓW - POMYSŁ NA SPĘDZENIE CZASU W DUCHU SLOW-TOURISM :-)

Villa Greta położona jest w środkowej części wsi Dobków.

Położenie Villi Greta.

Atrakcje regionu.

Inne regiony.

 

Dobków w 2011 roku został laureatem organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego konkursu „NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ  DOLNOŚLĄSKA”.

Dobków – co warto zobaczyć? Atrakcje Dobkowa:

Dobków - sudecka wieś łańcuchowa

Dobków – widok z pól Villi Greta

Ekomuzeum Dobków

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Dobkowie. Wystarczy kliknąć w obrazek.

Dobków położony jest w Dolinie Bukownicy, która oddziela Góry Kaczawskie od Pogórza Kaczawskiego. Villa Greta wg geografów jest już w górach. Dobków jest wsią bardzo starą. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1203r..

Wieś, w której leży Villa Greta ma też nietypową dla regionu historię. Była to przed wojną, gdy cały Dolny Śląsk należał do Niemiec enklawa katolicka. Do tej pory zachowało się kilkadziesiąt obiektów małej architektury sakralnej. Również układ urbanistyczny Dobkowa ma bardzo dużą wartość ponieważ w prawie nienaruszonym stanie zachowała się oryginalna architektura sudecka.

Dobków najpiękniejsza wieś dolnośląska

Dobków – najpiękniejsza wieś dolnośląska

Dobków to miejscowość spokojna i cicha, wzdłuż wsi biegnie jedna droga powiatowa. Jest dużo przestrzeni na spacery, również dla rodzin z wózkami dziecięcymi. Zalecamy jednak duże opony pompowane powietrzem ponieważ duża część dróg w Dobkowie posiada nawierzchnię szutrową.

Przez Dobków przebiegają 3 szlaki rowerowe. Jeszcze nie ma szlaków pieszych, ale okolice są bardzo malownicze, a w Villi Greta można zakupić mapy i liczyć na pomoc gospodarzy przy wyborze trasy.

W Dobkowie są 2 sklepy spożywcze oddalone około 400m od Villi Greta.

Warto przeczytać artykuł Jana Wieczorka o działaniach Dobkowian.

Zobacz wszystkie atrakcje Dobkowa

Zwiedzaj kolejny region: Atrakcje Gór i Pogórza Kaczawskiego

Powrót do mapy wszystkich regionów

Dobków