Single track [singl trak] (singletrack pisane łącznie odnosi się do miesięcznika) to wąska, jednokierunkowa dróżka o szerokości miej więcej roweru, przeznaczona dla górskich rowerzystów małych i dużych.
Single tracki w Górach Kaczawskich:

Kaczawskie single tracki

Położenie kaczawskich single tracków. Kliknij w mapę. Ikona bordowa to Villa Greta.


Single track Góry Kaczawskie

Kaczawski single track – pierwszy test. Maj 2018.

Single track, Góry Kaczawskie – informacje


 • w maju 2019r. oficjalnie otwarto dziewięć pętli single tracków, wszystkie w odległości 5 – 15 km od Villi Greta, w miejscowościach Wojcieszów / Dobków, Lubiechowa / Chrośnica, Rzeszówek, Gozdno, Proboszczów / Twardocice / Bełczyna.
 • powstało ponad 55 km tras!
 • 3 wieże widokowe na wzgórzach: Okole k/Lubiechowej, Dłużek k/Dobkowa i Zawadna k/Gozdna
 • budowana jest infrastruktura niezbędna obsłudze tras z wypożyczalnią profesjonalnych rowerów
 • trasy są zaprojektowane dla wszystkich bez względu na wiek i umiejętności:
  – najłatwiejsze w Rzeszówku i Gozdnie oraz wokół Ostrzycy
  – nieco bardziej wymagające: wokół szczytu Dłużek w Wojcieszowie / Dobkowie oraz na szczycie Okole koło Lubiechowej / Chrośnicy
 • kaczawskie single tracki dostępne są już od wczesnej wiosny i do późnej jesieni w czasie gdy na trasach w Świeradowie zalega już/jeszcze gruba warstwa śniegu

GALERIA


Single tracki w Górach Kaczawskich

Single track “Gozdno 1”.

Single-track Góry Kaczawskie

Jako jedni z pierwszych testowaliśmy z Tosią i Tymkiem  nawierzchnię single tracka “Dłużek”.

KRÓTKI FILM O KACZAWSKICH SINGLETRACKACH


TOSIA I TYMEK NA SINGLE TRACK DŁUŻEK


Twoja opinia pomaga innym podróżnym!

12 Komentarzy
 1. Janek says:

  Cześć! Czy łatwiejsze trasy w okolicach Gozdna i Rzeszówka nadają się na jazdę rowerami turystycznymi (nie MTB) z czego jeden miałby zamontowany tylni fotelik z trzyletnim dzieckiem? Jeżeli te singletracki się nie nadają to czy polecacie inne trasy na Pogórzu Kaczawskim na 2-3 godzinną wycieczkę rowerową z rodziną po trasach nie utwardzonych? Z góry dziękuję za podpowiedź:) Janek

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Hej, Gozdno i Rzeszówek spokojnie da się przejechać zwykłymi rowerami. Zdecydowanie nie polecam jednak fotelika z maluchem, który zupełnie zmienia punkt ciężkości w rowerze. NIektórzy jeżdżą ale ja ze swoim dzieckiem nie zdecydował bym się na taki wyjazd.
   CHyba lepszym pomysłem jest skorzystanie z tras opisanych na tronie: http://www.swierzawa.pl/asp/przewodnik-po-szlakach-rowerowych,377,,1 . Mapę papierową można zakupić w cenie 10 zł w Villi Greta lub w necie (Góry i Pogórze Kaczawskie).

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   wypożyczalnie dopiero powstaną. Rowery można wypożyczyć w ośrodku Pałacyk w Muchowie, ae nie są to rowery najwyższej jakości.

   Odpowiedz
 2. Wojtek says:

  Nie, za wąsko, za kręto i za stromo na jazdę z przyczepką. W Izerach są idealne trasy na przyczepkę, szeroko, w miarę płasko i prosto.

  Odpowiedz
 3. Wojtek says:

  Jeździłem na singlu w Gozdnie. Super zabawa! Myślę że trasy są za trudne dla początkujących. Wymagają np. umiejętnego hamowania obydwoma hamulcami jednocześnie i w miarę pewnej jazdy na stojąco. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest aby zabrać ze sobą kask.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.