Singletrack lub single track to wąska, jednokierunkowa dróżka, ścieżka przeznaczona dla górskich rowerzystów małych i dużych. W Górach Kaczawskich powstaje właśnie 55 km tras oraz 3 wieże widokowe i sieć wypożyczalniami profesjonalnych rowerów!

singletrack lokalizacja


Kaczawskie single-tracki

Pierwszy test kaczawskich single tracków. Maj 2018.

SINGLETRACK W GÓRACH KACZAWSKICH -INFORMACJE


 • budowane są trzy pętle sigletracks wszystkie w promieniu 10 km od Dobkowa, w miejscowościach:
  – Rzeszówek – Wzgórze Zawada
  – między Wojcieszowem i Dobkowem – szczyt Dłużek
  – między Lubiechową i Chrośnicą – szczyt Okole
 • powstanie łącznie 55 km trasy
 • powstaną 3 wieże widokowe na wzgórzach: Okole k/Lubiechowej, Dłużek k/Dobkowa i Zawada k/Gozdna
 • zbudowana zostanie infrastruktura niezbędna obsłudze tras z wypożyczalnią profesjonalnych rowerów
 • trasy są zaprojektowane dla wszystkich bez względu na wiek i umiejętności:
  – najłatwiejsza w Rzeszówku i Gozdnie
  – nieco bardziej wymagająca ze szczytu Dłużek w Wojcieszowie/Dobkowie
  – najtrudniejsza ze szczytu Okole w Lubiechowej/Chrośnicy
 • zakończenie prac zaplanowane jest na LISTOPAD 2018r.

RAPORT Z BUDOWY SIERPIEŃ 2018:

Zakończone 11 z 12km trasy w okolicach Dobkowa i Wojcieszowa.

Prawie zakończona trasa w okolicy Rzeszówka-Gozdna. Ukończona ale jeszcze nie oddana do użytku wieża widokowa (świetna!).

Trasa na Okolu, między Lubiechową i Chrośnicą w budowie.


Budowa single tracka w Wojcieszowie

Budowa przeprawy mostowej.

Budowa single tracka w Dobkowie

Przodek. Już niedaleko do szczytu :-).

Single-track Góry Kaczawskie

7km z 12km zrobione. Ciekawa przygoda.

FILM – RAPORT Z BUDOWY MAJ 2018


PRZEJAZD MARIUSZA SYNOSIA MAJ 2018


RAPORT Z BUDOWY LUTY 2018:

Prace ruszyły pełną parą.


Singieltraki w Wojcieszowie

Budowa trwa. Koniec prac: grudzień 2018r.

Wojcieszów singletrack

3km od Wojcieszowa. Budowa powoli pnie się ku górze.

KRÓTKI FILM O KACZAWSKICH SINGLETRACKACH


KRÓTKI FILM: JEDZIEMY!!!!


Twoja opinia pomaga innym podróżnym!

16 Komentarzy
  • Krzysiek says:

   proszę obejrzeć film z singla w Wojcieszowie, jest w poście. Ja swoim trackiem przejechałem ale rower górski byłby lepszy.

   Odpowiedz
 1. Filip says:

  Witam
  Wczoraj byliśmy z kolegami w Wojcieszowie na trasie Dłużek i wszystkie spostrzeżenia były podobne:
  Trasę robił ktoś, kto nie jeździ rowerem lub nie ma pojęcia o budowie, a szkoda bo potencjał jest.
  Zakręty nie są wyprofilowane aby umożliwić „Flow” i utrzymanie prędkości (jest kilka band ale w wielu miejscach zakręty są niestety nietrzymające a wręcz wyrzucające poza trasę a nie o to chyba chodzi na tego typu trasie.
  Niektóre zakręty były zrobione trochę na siłę i bez przemyślenia, przez co na szybkich partiach trzeba zwalniać niemal do zera.
  Sekcja „pumptrack” byłaby super gdyby na końcu ktoś nie zrobił mijanki, która może być niebezpieczna.
  Szkoda, że takie trasy są robione na „masz pan i spadaj” bo gdyby ją odpowiednio dopracować i usprawnić mogłoby to być wspaniałe miejsce.
  Co do wieży to widoki super.
  Nie wiem jak wygląda stan odbioru i możliwość poprawienia „niedoróbek” przez wykonawcę ale gdyby nie te mankamenty to trasa byłaby bardzo ciekawa i wyzuwająca pod kątem kondycji, bo podjazdów jest zdecydowanie dużo.

  Odpowiedz
 2. Grzegorz says:

  Hej. Jak wyglądają pracę na OKOLU? Można śmigać?
  P.s. Gozdno północna pętla mistrz ;) Szacun.
  Dla wiadomości riderów uwarzajcie bo po ostatniej wichurze leży bardzo dużo zwalonych gałęzi i niestety drzew, kilka sam usunąłem.

  Odpowiedz
 3. Prus says:

  Cześć ,

  ŚĆĘŻKI GOZDNO-RZESZÓWEK – pięknie łatwo i przyjemnie, trasa bardzo łatwa, skończona, ale nie oznakowana . Przy małych prędkościach dzieciaki też mają frajdę , przy większych prędkościach jest kilka miejsc gdzie można wybić bark o drzewo w skrajni na wynoszącym zakręcie albo zapikować kilka metrów do wąwozu na kamienie. Uwaga trasa jeszcze nie oznakowana – najlepiej pokonywać zgodnie z projektem i wykonaniem tak aby rynnami jechać w dół a nie do góry ;) Miejsca na start dojazd do ścieżek : 1. Parking dolny po prawej stronie 1,5 km za Gozdnem przy drodze na Świerzawę. Tu można zacząć dwie trasy: jedna do wieży widokowej i dalej w stronę Różanej (jeszcze jest w budowie) lub pętlę do Rzeszówka (skończona).
  Opis pętli do Rzeszówka i z powrotem: – przechodzimy przez asfalt i szutrową drogą ok 1km. Ścieżka rowerowa widoczna po prawej stronie (po lewej wychodzi górna część ścieżki z Gozdna) my skręcamy w tą po prawej stronie. No to jedziemy ;) – skrzyżowanie ścieżek w lesie przy przepuście i zatoczce jedziemy w lewo po dojechaniu do drogi szutrowej w prawo i zaraz na rozwidleniu dróg jeszcze raz w prawo, przejazd brodem przez strumień i zaraz za strumieniem w prawo znowu na ścieżkę, wyjeżdżamy w Rzeszówku na asfalt w prawo, na wysokości boiska po prawej parking i przy nim skręcamy w prawo betonową drogą pod górę aż do lasu. Tam znowu zaczyna się ścieżka którą dojedziemy do wspomnianego wcześniej skrzyżowania ścieżek w lesie (przepust i zatoczka). Już tu byliśmy, więc znowu dojeżdżamy do szutrowej drogi i jeśli kończymy to w lewo i szutrem do parkingu jak jeszcze chcemy zaliczyć górny odcinek ścieżki Gozdno Rzeszówek to w prawo i zaraz na rozwidleniu w lewo do góry i tak 1 -1,5 km , aż do skraju lasu przed Gozdnem, gdzie po lewej stronie zobaczymy kolejny wjazd na ścieżkę i nią wyjedziemy w miejscu rozpoczęcia jazdy ścieżkami czyli na drogę szutrową biegnącą do parkingu przy asfalcie.
  2. miejsce startu: parking na skraju lasu w Gozdnie (nie chodzi o parkingi przy wieży widokowej). Dojazd do parkingu: Jadąc od strony Złotoryi , koniec Gozdna na wysokości wieży widokowej skręcamy w lewo w drogę szutrową skrajem lasu dojeżdżamy do parkingu z ławkami i miejscem na ognisko. Wybieramy drogą w prawo i w dół , koniec pola początek lasu ,po prawej zaczyna się ścieżka rowerowa, którą wyskoczymy na szutrową drogę (początek trasy z dolnego parkingu – patrz opis powyżej).

  SCIEŻKA GOZDNO-GORA ZAWADA(wieża) w stronę Różanej i Wielisławki ( jeszcze w budowie) – Start dojazd do ścieżek – Parking dolny po prawej stronie drogi asfaltowej z Gozdna do Świerzawy . Z parkingu wjeżdżamy od razu na ścieżkę i wybieramy lewą stronę (prawa to powrót) , kilka malowniczych rynienek na lekkim zjeździe później przecinamy drogę szutrową i ciągniemy pod górę aż do wieży GÓRA ZAWADA i tu obowiązkowe wejście na wieżę. Jak wspomniałem ścieżka jest jeszcze w budowie więc na dzień dzisiejszy 11.10.2018r. na wieży trzeba zakończyć i wrócić do parkingu dolnego tak jak przyjechaliśmy (po przecięciu drogi szutrowej wybieramy ścieżkę po lewej stronie) aby nie wjeżdżać rynnami którymi wcześniej pędziliśmy. …. Lub udać się na pętlę w stronę Rzeszówka – patrz opis powyżej, parking nr 2.

  ŚCIEŻKI WOJCIESZÓW GÓRA DŁUŻEK- stan na 10.10.2018r. ścieżka bardziej wymagająca niż powyżej wymienione, pętla ok 15 km wymagająca, długie podjazdy. Wjazd ul. Górnicza, za basenami do końca asfaltu, później szutrem prosto i przy paśniku z napisem „RYŚ 1978” w prawo. Na razie nie polecam bo: nawierzchnia w porównaniu do ścieżek opisanych powyżej słaba, monotonne i nudne widokowo podjazdy, wieża widokowa na G. Dłużek w budowie, zjazdy i rynny za G.Dłużek na które liczyłem zryte przez dziki do tego stopnia że przy większej prędkości na hardtailu jest bardzo niebezpiecznie, momentami ścieżka zaorana w całości tak jakby jej nie było – grubym „fullem” pewnie bym tego tak nie odczuł, ale większość z Was pojedzie tam na „hard tailach” więc piszę jak jest . W połowie zjazdu na krętych trawersach ścieżka zablokowana przez położone ogromne drzewo (po obeschłych liściach widać że leży już trochę), dół zjazdu do Wojcieszowa fajny na końcu ostro i na krechę, więc dla osób z ” wagą ” i słabymi hamulcami UWAGAAAAA!!!! żeby nie przeholować. Powrót przez Wojcieszów asfaltem do ulicy Górniczej (baseny). Ja wracałem już wieczorem, więc po mega fajnym powietrzu na górze w Wojcieszowie niestety …… nad rzeką pachniało co chwile tak jakby nie wszystkie domy były podłączone do kanalizacji, a dym z niektórych kominów wręcz dusił spalanymi tam materiałami (na pewno nie był to gaz, drewno czy węgiel. Plusy tej trasy to kilka pięknych panoram przed zachodem słońca, Widok z ławeczki na Górze Dłużek, parę garści opieniek na sosik i trochę spalonych kalorii.

  Odpowiedz
 4. Andrzej says:

  We Wleniu jest wypożyczalnia wysokiej klasy, górskich rowerów elektrycznych. Jeździłem po single track w okolicach Przesieki. Rewelacja !

  Odpowiedz
 5. Grzegorz says:

  Witam.
  Widziałem początek trasy w rejonie Gozdna mam zamiar się tam wybrać, czy mogę uzyskać jakąś informację jak trafić na pozostałe trasy, rozumiem że jeszcze nie ma oznaczeń. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   oficjalne oddanie single tracków nastąpi w okolicach listopada 2018r.. Do tego czasu korzystanie ze ścieżek jest możliwe na wyłączną odpowiedzialność jeżdżących. Parking dla ścieżki Gozdno/Rzeszówek:
   należy wyjechać ze Świerzawy w kierunku miejscowości Gozdno, po ok. 2 km z prawej strony jest szutrowy parking na granicy lasu. To początek tras.

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   To może być problem. Nie sądzę, żę wypożyczalnie zostaną udostępnione w ciągu najbliższego roku.

   Odpowiedz
  • Andrzej says:

   We Wleniu jest wypożyczalnia wysokiej klasy, górskich rowerów elektrycznych. Jeździłem po single track w okolicach Przesieki. Rewelacja !

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.