Najczęściej zadawane pytania

Kto pyta, nie błądzi

Wy pytacie, my odpowiadamy

No pewnie! Villa Greta stworzona jest dla rodzin z dziećmi! Nasz rodzinny pensjonat ma wszystkie udogodnienia dla Gości z dziećmi, tymi najmniejszymi i tymi większymi. Zobacz jak wygląda nasz plac zabaw i otoczenie domu.
Musicie się jednak przygotować na  płacz dzieci podczas wyjazdu do domu :) To dla nas najlepsza recenzja.
Jeżeli chcesz, możesz także zostawić swoją opinię.

Villa Greta znajduje się w małej wsi Dobków, na Dolnym Śląsku, a właściwie w Sudetach, w centrum Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów. Tutaj możesz wyznaczyć trasę dojazdu samochodem. Możesz także odwiedzić stronę Kontakt/dojazd. Tam znajdziesz więcej informacji o naszej lokalizacji i możliwościach dotarcia do Grety bez własnego samochodu.

Doba hotelowa zaczyna się o 15:00 w dniu przyjazdu, kończy o 11:00 w dniu wyjazdu. Oznacza to, że pokój lub apartament będzie gotowy na Wasz przyjazd o godzinie 15:00. W dniu wyjazdu prosimy o zwolnienie pokoju do godziny 11:00, aby nasz personel mógł posprzątać pokój i przygotować go na przyjazd kolejnych Gości. Jeżeli chcesz przyjechać wcześniej lub wyjechać później, zapytaj. Zdarza się, że możemy być w tej kwestii elastyczni. W ofercie noclegów znajdziesz więcej informacji.

Parking w Villa Greta dostępny jest za darmo dla wszystkich Gości odwiedzających restaurację i pensjonat.  Parking oznaczony jest znakiem “P” i położony jest na kilku poziomach za podwórzem. Czasami nasi goście parkują na dziedzińcu, ale wolimy jeśli parkujecie dalej od domu.

Tak, prosimy jednak o trzymanie zwierząt na smyczy. Pamiętajcie, że na naszym podwórzu mieszkają 2 psy, które są swobodne. To ich teren. Jeżeli Wasz pies jest agresywny lub lękliwy lepiej psiaka nie zabierajcie, lub zajmijcie stolik wewnątrz restauracji. Tam nasze psy nie wchodzą.

Psy w restauracji Villa Greta
Dżoj i Fajzer - nasze psy.

Uwielbiamy zwierzęta, jednak w naszym pensjonacie nie przyjmujemy czworonogów. Dbamy o dobro i spokój wszystkich Gości, którzy mogą mieć alergie lub źle znoszą obecność zwierzaka w domu. Są jednak w Górach Kaczawskich miejsca, do których można przyjechać z psem. Kilka z nich znajdziesz tutaj.

Mamy bardzo szybki internet światłowodowy podłączony bezpośrednio do naszego pensjonatu! Sieć gotowa jest na pracę online, edukację zdalną czy oglądanie filmów i bajek. Cała Villa Greta, w tym sala kominkowa i Dom Arnolda objęte są zasięgiem sieci WiFi. Możecie także skorzystać z internetu w naszym ogrodzie, ciesząc się otoczeniem natury.

W Villi Greta nie ma telewizorów. Dzięki temu macie więcej czasu na rozmowy i spędzanie czasu razem.

Tak. Mamy zasięg wszystkich sieci komórkowych, choć bywa różnie. To wszystko zależy od miejsca, bo nie każda sieć pozwala na cieszenie się wszystkimi kreskami LTE. 5G u nas nie ma, ale jest porządne WiFi. Między budynkami i wewnątrz domu, szczególnie w Domu Arnolda, gdzie dach pokryty jest autentycznym czerwonym łupkiem (tłumi fale elektromagnetyczne) zasięg może być ograniczony. Jednak jeżeli Twój telefon i sieć komórkowa obsługują połączenia przy użyciu technologii VoLTE i VoWiFi (WiFi Calling, Rozmowy przez WiFi) to w pełni możesz cieszyć się stabilnym połączeniem głosowym wysokiej jakości.

Przewodnik po Dobkowie, Krainie Wygasłych Wulkanów i Dolnym Śląsku zawiera wszystkie potrzebne informacje. Koniecznie skorzystajcie z filtrów. Pomogą Wam szybko dopasować atrakcje do potrzeb. Jeżeli nie chcecie planować, a Wasza wyprawa to klasyczny spontan, zapytajcie o atrakcje okolicy w restauracji.

Oczywiście! To główna atrakcja dla naszych najmłodszych Gości. Plac zabaw znajduje się tuż za budynkiem pensjonatu. Mamy największą w okolicy piaskownicę, tyrolkę, trampolinę, sezonowy labirynt, huśtawki, karuzelę, boisko i przede wszystkim ogromną ilość drzew i zieleni z dużymi połaciami trawy. W zimie nasza górka oblegana jest przez wielbicieli sanek i innych wynalazków. Dla rodziców jest mnóstwo zakamarków w ogrodzie, gdzie złapiecie oddech, wypijecie kawę czy lampkę wina mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

Nasze menu jest sezonowe i dość często się zmienia. Używamy tylko najświeższych produktów, pochodzących z naszego ogrodu i warzywniaka oraz od lokalnych dostawców. Warto sprawdzić przed przyjazdem aktualne menu. Jeżeli jesteście na miejscu, nasi kelnerzy wiedzą wszystko o daniach i produktach, z których są przygotowane. Pytajcie.

Deszcz i mokra trawa to kolejny powód, aby odwiedzić Dobków! Dla wszystkich wielbicieli deszczu i tych, którzy wolą go unikać przygotowaliśmy w naszym przewodniku najciekawsze miejsca, które można odwiedzać, kiedy pada deszcz. Jeżeli Wam niestraszne są deszczowe przygody, lubicie gumiaki, płaszcze przeciwdeszczowe i zabawę w deszczowej atmosferze (lub zaraz po deszczu) to świetnie! W naszej okolicy jest wtedy wyjątkowo magicznie, szczególnie w ciepłych miesiącach.

Na to pytanie najlepiej odpowie przewodnik. Znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, co robić w Dobkowie.  Atrakcji jest dużo. Nasz przewodnik będzie… Waszym przewodnikiem :)

No pewnie! Zawsze mamy w karcie potrawy wegańskie i wegetariańskie, stałe i sezonowe. Tutaj możesz sprawdzić aktualne menu z oznaczonymi zielonym listkiem Vege daniami dla wegetarian.  A tutaj zobaczysz galerię potraw wege i vegan.

Oczywiście! Zawsze mamy w karcie potrawy dla osób na dietach. W menu dania bez glutenu oznaczone są znaczkiem . Nie mamy jednak wydzielonej specjalnej kuchni, która jest wymagana do przygotowywania posiłków dla osób z celiakią.

Zazwyczaj nie jest to dłużej niż 20 – 30 min, w zależności od zamówienia. W sezonie wysokim, szczególnie podczas świąt, weekendów, dni wolnych od pracy, należy spodziewać się nieco dłuższego niż normalnie czasu oczekiwania. W szczytowych sytuacjach, na przykład w niedzielę od 14:00 do 16:00 czas oczekiwania może przekroczyć 1 h. Polecamy zarezerwować stolik z wyprzedzeniem. Dziękujemy za wyrozumiałość i do zobaczenia!

Oczywiście! Możecie skorzystać z pergoli, altan, parasoli i zakamarków naszego ogrodu lub starej wozowni. Pamiętajcie jednak, że kelnerzy obsługują tylko gości w sali głównej. Goście, którzy chcą zjeść w ogrodzie, po złożeniu zamówienia otrzymują elektroniczny przywoływacz (pager /pejdżer) i kiedy posiłek jest gotowy, samodzielnie odbierają dania z sali restauracyjnej.

Kraina Wygasłych Wulkanów to nie tylko wspaniałe miejsce na ziemi, ale także dom dla ludzi, którzy wzajemnie sobie pomagają. Jeżeli w naszym pensjonacie nie ma już wolnych miejsc, a bardzo chcecie odwiedzić naszą magiczną krainę to zajrzyjcie na stronę Polecane obiekty. Znajdziecie tam listę dobrych miejsc, w których znajdziecie tradycje, klimat i ducha naszego regionu oraz wysoki standard usług hotelowych. Kontaktując się z wybranym miejscem, nie zapomnijcie powołać się na Villę Greta ??.

Coś więcej?

Jak jeszcze możemy pomóc?

Pisz, dzwoń lub porozmawiaj z nami na miejscu.

Wakacje 2024