Dom Arnolda

Skąd nazwa

Dom Arnolda?

Przed II Wojną Światową Dolny Śląsk należał do Niemców. Po wojnie, od 1945 r. wszystkich Niemców wysiedlono, a na Dolny Śląsk zaczęli przybywać Polacy wysiedlani z terenów obecnej Ukrainy i szukający nowego życia mieszkańcy innych regionów Polski.

Niemieckich fachowców wysiedlano jednak z opóźnieniem, często kilkuletnim. Do lat 50. w domu ze zdjęć mieszkał niemiecki elektryk o imieniu Arnold, któremu polskie władze pozwoliły wyjechać dopiero po przekazaniu wiedzy o elektryce nowym osiedleńcom.

Dom Arnolda

W czasach mojego dzieciństwa Dom Arnolda pełnił przeróżne funkcje. Na parterze mieszkały zwierzęta: świnie, krowy, koń, kury, a na piętrze był gołębnik i magazyn. Z jednej strony domu na części do Ursusa, z drugiej na mąkę, cebulę, czasami pszenicę lub groch. Babcia Greta nie raz krzyknęła do któregoś z wnuków:

Krzysiu, Grzesiu, Lucynko skocz no po garnek mąki do Arnolda!

Dziś w Domu Arnolda

znajdziesz cztery apartamenty

W Domu Arnolda dzisiaj znajdują się na cztery rodzinne apartamenty (na piętrze pierwszym i drugim) oraz dwie sale na parterze. Każdy apartament posiada osobne wejście, salon, sypialnię oraz łazienkę. Apartamenty zapewniają prywatność, są ciche i przytulne. W każdym z nich podłoga pokryta jest naturalną, olejowaną klepką dębową. Dach Domu Arnolda pokryty jest oryginalnym, unikatowym, nigdzie już niedostępnym czerwonym łupkiem.

Apartament w górach dla rodzin z dziećmi

Apartament Agatowy

Dom Arnolda, drugie piętro
4
4
59
Dom wakacyjny w Polsce

Apartament Gołębnik

Dom Arnolda, pierwsze piętro
4
4
42
Apartamenty Góry Kaczawskie

Apartament Kaczawski

Dom Arnolda, drugie piętro
4
4
46
Rodzinny apartament

Apartament Dębowy

Dom Arnolda, pierwsze piętro
4
4
46
Wynajęcie sali szkoleniowej

Duża sala w Domu Arnolda

Parter, Dom Arnolda
33
42
Pensjonat z salą zabaw dla dzieci

Mała sala w Domu Arnolda

Parter, Dom Arnolda
16
32
Nie tylko apartamenty

Sale na różne okazje

Na parterze w Domu Arnolda znajdują się także dwie sale. Mogą służyć na eventy, kameralne przyjęcia czy szkolenia. Nie musisz się martwić o hałas w trakcie pobytu! Zawsze dbamy o dobro Gości nocujących i nie wynajmujemy sal na huczne imprezy do późnych godzin, jeżeli w domu są goście, którzy nie biorą udziału w imprezie. Przyjęcia do białego rana są możliwe wyłącznie wówczas, gdy cały obiekt jest wynajęty na wyłączność.

Dom Arnolda

Dom Arnolda latem.

Pensjonat z salą zabaw dla dzieci

Sala mniejsza w Domu Arnolda na codzień jest salą zabaw dla dzieci.

Dom Arnolda

Dom Arnolda.

Wakacje 2024