Kolorowe Jeziorka – cztery kolorowe stawy w Rudawach Janowickich. Skarb ziemi kamiennogórskiej.

Kolorowe Jeziorka, kontakt, dojazd


Kolorowe jeziora w Rudawach

Jeziorko purpurowe – drugie jezioro na trasie. Pierwsze, najmniejsze o nazwie jeziorko żółte okresowo wysycha.

Kolorowe jeziorka – godziny zwiedzania


 • atrakcja „czynna” całą dobę, wstęp wolny
 • Kolorowe Jeziorka stanowią cześć zielonego szlaku biegnącego z wioski Wieściszowice na Wielką Kopę – najwyższy szczyt wschodniej części Rudawach Janowickich
 • czas potrzebny na zwiedzenie miejsca ok. 2h
 • zobacz obraz on-line jeziorka purpurowego (również filmy poklatkowe archiwalne)

CENNIK BILETÓW


 • wejście na szlak turystyczny jest bezpłatne
 • cennik parkingu:
  samochód 5 – 10zł (im dalej od wejścia tym taniej)
  bus 20zł
  autobus 30zł
 • w cenie parkingu można korzystać z placu zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki oraz toalet
 • wynajęcie stanowiska do grillowania przy Purpurowym Jeziorku 10zł

DOJAZD


GALERIA


Zwiedzanie Jeziorek

Szlak jest bardzo malowniczy.

Jeziorko lazurowe w Rudawskim Parku Krajobrazowym

Jeziorko błękitne, czasami nazywane lazurowym lub niebieskim. Zjawiskowe!

Jeziorka w Rudawych Janowickich

Jeziorko zielone, ostatnie na szlaku w czasie suszy zamienia się w sadzawkę.

Minerały w Rudawach Janowickich

Na wycieczce warto zwrócić uwagę na nacieki i kryształy, które osadziły się na ścianach skalnych.

W Rudawach Janowickich

W maju jeziorko zielone jest jeszcze bardzo malownicze.

Kolorowe Stawy

Warto przyjrzeć się też mchom i porostom.

KRÓTKI FILM


Twoja opinia pomaga innym podróżnym!

34 Komentarzy
 1. Anonim says:

  Byliśmy w niedzielę 9 majaJest tam naprawdę pięknie tłumy ludziAle są takie miejsca 10 metrowe urwiska i żadnego zabezpieczenia Aż się dziwię żeJeszcze tam nikt nie zginąłZabezpiecznie te miejsca bo dojdzie do tragediiPozdrawiam

  Odpowiedz
   • Adam says:

    Zgadzam się właśnie dlatego miejsce ma taki urok że jeszcze nikt nie wpadł na debilny pomysł aby zabetonować wszystko ,ułożyć kosteczkę brukową i jeszcze dodać konie z zaprzęgiem

    Odpowiedz
  • Nysy says:

   Nikt nie zginie jak będzie na siebie uważał. Właśnie dlatego cudownie nikt dotąd nie zginął choć nie było zabezpieczeń. Co za pomysł.

   Odpowiedz
  • Prewodnik says:

   Nikt nie zginął bo ludzie są rozsądni. Natomiast za dzieci bierze odpowiedzialność rodzic. Bardzo dobrze, że nie ma tam barierek czy też jakiś innych jeszcze udogodnień. To miejsce jest piekne takie jakie jest.

   Odpowiedz
 2. Nataliya says:

  Witam. W czwartek 01.11.2018, wyjeżdżając z rodziną z Kolorowych Jezior w kierunku Wrocławia, zapomnieliśmy plecak z aparatem fotograficznym na dachu samochodu. Najwiarygodniej zgubiliśmy go po drodze Kolorowe Jeziora – Wrocław. Proszę o kontakt wszystkich, kto jechał w tym kierunku i zna jakąkolwiek informację. Plecak jest bardzo ważny dla mnie. Proszę zwrócić za nagrodę.

  Odpowiedz
 3. Turysta says:

  Witam wszystkich,
  Te kolorowe jeziorka były owszem ale 40 lat temu
  W tym momencie to z czterech zostały tylko dwa z wodą ale już bez tych pięknych kolorów.
  Odradzam zwiedzanie tego miejsca, szkoda czasu na takie miejsce w tym nonencie, a dojazd tam to też porażka.
  Odradzam

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Rzeczywiście w sierpniu 2018r. panuje potężna susza, odbija się to na malowniczości Kolorowych Jeziorek. Spadnie deszcz wróci piękno.

   Odpowiedz
 4. Renata says:

  Byłam wczoraj, pogoda była piękna. Cudne miejsce. Jeziorko błękitne niesamowite. Dla pieska też fajna wycieczka. Bardzo dziękuję za informacje na stronie, cały czas korzystam. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. Aga says:

  Drodzy turyści Kolorowe Jeziorka to natura. Tak jak my codziennie nie jesteśmy tacy sami, tak i jeziorka zmieniają się czasem z dnia na dzień. Kolory zależą często od warunków atmosferycznych, gdy pada deszcz kolor jeziorek staje się mętny i nie podobny do nazwy, potrzeba trochę czasu aby wrócił do swojego stanu. Wystarczy trochę pomyśleć a nie wciąż narzekać. Kolorowe jeziorka odwiedziłam już z 10 razy i możecie mi wierzyć, za każdym z nich, kolory były inne. Zapraszam zatem do odwiedzenia jeziorek jesienią.

  Odpowiedz
 6. Kamila says:

  Ja niewiem skad oni wzieli te zdj na tej stronie ale to wszystko photoshop bo wczoraj bylam zwiedzilam i stwierdzilam, ze nigdy wiecej tam nie pojade. Jedni jeziorko bylo jak Cie moge a reszta jak jakies bajorko. Bez sensu bylo jechac. Najwieksza atrakcja to stoisko z pamiatkami.

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   ADMIN: Pani Kamilo, po dużych opadach potrzebne jest trochę czasu na odstanie wód opadowych, które wnoszą do stawów brudną wodę. Zdjęcia na mojej stronie to nie Photoshop tylko wizyta w porze suchej.

   Odpowiedz
 7. Adrian says:

  Jeziorka na ogół zielone,ostatnie było żółto -brązowe,pełno ludzi z psami załatwiających się gdzie popadnie.Powoli robi się z tego uroczego zakątka śmietnik.Polecamy pajdę że smalcem i ogórkiem z leśnego szynkwasu????,mniam.

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Najlepiej zadzwonić lub wysłać e-mail do zarządzających terenem, dane kontaktowe znajdzie Pani na początku strony. Infrastruktura wokół Kolorowych Jeziorek zmienia się bardzo szybko.

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Parkingi położone bezpośrednio przy wejściu na szlak są w cenie 10zł/auto osobowe, czas postoju nielimitowany. Parkingi położone niżej są tańsze, ale trzeba kawałek dojść.

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Kolorowe Jeziorka to teren należący do Lasów Państwowych jednocześnie Rudawski Park Krajobrazowy więc z pewnością istnieje konieczność posiadania smyczy. Po szczegóły można zadzwonić pod numer zarządcy terenu podany na początku strony.

   Odpowiedz
 8. Przemek says:

  Miejsce zaiste interesujące i niepowtarzalne. Właśnie z tego powodu, swojego czasu z schowaliśmy opodal “zielonego” jeziorka skrzynkę geocache. Tak po prostu, by zachęcić ogólnopolską społeczność do odwiedzenia tej atrakcji. Z roku na rok miejsce wyraźnie staje się popularniejsze – od 2008 roku pojawiły się nowe parkingi, gastronomia. Brakuje tylko by butelkowali wodę z jeziorek ;-) Dobry miejsce na dłuuuuższy spacer z rodziną (jakoś mnie bolą ramiona gdy przypominam sobie jak musiałem nieść naszą latorośl do góry ;-)

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.