Kolorowe Jeziorka – cztery kolorowe stawy w Rudawach Janowickich. Skarb ziemi kamiennogórskiej.

Kolorowe Jeziorka, kontakt, dojazd


Kolorowe jeziora w Rudawach

Jeziorko purpurowe – drugie jezioro na trasie. Pierwsze, najmniejsze o nazwie jeziorko żółte okresowo wysycha.

Kolorowe jeziorka – godziny zwiedzania


 • atrakcja „czynna” całą dobę, wstęp wolny
 • Kolorowe Jeziorka stanowią cześć zielonego szlaku biegnącego z wioski Wieściszowice na Wielką Kopę – najwyższy szczyt wschodniej części Rudawach Janowickich
 • czas potrzebny na zwiedzenie miejsca ok. 2h
 • zobacz obraz on-line jeziorka purpurowego (również filmy poklatkowe archiwalne)

CENNIK BILETÓW


 • wejście na szlak turystyczny jest bezpłatne
 • cennik parkingu:
  samochód 5 – 10zł (im dalej od wejścia tym taniej)
  bus 20zł
  autobus 30zł
 • w cenie parkingu można korzystać z placu zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki oraz toalet
 • wynajęcie stanowiska do grillowania przy Purpurowym Jeziorku 10zł

DOJAZD


GALERIA


Zwiedzanie Jeziorek

Szlak jest bardzo malowniczy.

Jeziorko lazurowe w Rudawskim Parku Krajobrazowym

Jeziorko błękitne, czasami nazywane lazurowym lub niebieskim. Zjawiskowe!

Jeziorka w Rudawych Janowickich

Jeziorko zielone, ostatnie na szlaku w czasie suszy zamienia się w sadzawkę.

Minerały w Rudawach Janowickich

Na wycieczce warto zwrócić uwagę na nacieki i kryształy, które osadziły się na ścianach skalnych.

W Rudawach Janowickich

W maju jeziorko zielone jest jeszcze bardzo malownicze.

Kolorowe Stawy

Warto przyjrzeć się też mchom i porostom.

KRÓTKI FILM


Twoja opinia pomaga innym podróżnym!

33 Komentarzy
 1. Anonim says:

  Byliśmy w niedzielę 9 majaJest tam naprawdę pięknie tłumy ludziAle są takie miejsca 10 metrowe urwiska i żadnego zabezpieczenia Aż się dziwię żeJeszcze tam nikt nie zginąłZabezpiecznie te miejsca bo dojdzie do tragediiPozdrawiam

  Odpowiedz
   • Adam says:

    Zgadzam się właśnie dlatego miejsce ma taki urok że jeszcze nikt nie wpadł na debilny pomysł aby zabetonować wszystko ,ułożyć kosteczkę brukową i jeszcze dodać konie z zaprzęgiem

    Odpowiedz
  • Nysy says:

   Nikt nie zginie jak będzie na siebie uważał. Właśnie dlatego cudownie nikt dotąd nie zginął choć nie było zabezpieczeń. Co za pomysł.

   Odpowiedz
 2. Nataliya says:

  Witam. W czwartek 01.11.2018, wyjeżdżając z rodziną z Kolorowych Jezior w kierunku Wrocławia, zapomnieliśmy plecak z aparatem fotograficznym na dachu samochodu. Najwiarygodniej zgubiliśmy go po drodze Kolorowe Jeziora – Wrocław. Proszę o kontakt wszystkich, kto jechał w tym kierunku i zna jakąkolwiek informację. Plecak jest bardzo ważny dla mnie. Proszę zwrócić za nagrodę.

  Odpowiedz
 3. Turysta says:

  Witam wszystkich,
  Te kolorowe jeziorka były owszem ale 40 lat temu
  W tym momencie to z czterech zostały tylko dwa z wodą ale już bez tych pięknych kolorów.
  Odradzam zwiedzanie tego miejsca, szkoda czasu na takie miejsce w tym nonencie, a dojazd tam to też porażka.
  Odradzam

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Rzeczywiście w sierpniu 2018r. panuje potężna susza, odbija się to na malowniczości Kolorowych Jeziorek. Spadnie deszcz wróci piękno.

   Odpowiedz
 4. Renata says:

  Byłam wczoraj, pogoda była piękna. Cudne miejsce. Jeziorko błękitne niesamowite. Dla pieska też fajna wycieczka. Bardzo dziękuję za informacje na stronie, cały czas korzystam. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. Aga says:

  Drodzy turyści Kolorowe Jeziorka to natura. Tak jak my codziennie nie jesteśmy tacy sami, tak i jeziorka zmieniają się czasem z dnia na dzień. Kolory zależą często od warunków atmosferycznych, gdy pada deszcz kolor jeziorek staje się mętny i nie podobny do nazwy, potrzeba trochę czasu aby wrócił do swojego stanu. Wystarczy trochę pomyśleć a nie wciąż narzekać. Kolorowe jeziorka odwiedziłam już z 10 razy i możecie mi wierzyć, za każdym z nich, kolory były inne. Zapraszam zatem do odwiedzenia jeziorek jesienią.

  Odpowiedz
 6. Kamila says:

  Ja niewiem skad oni wzieli te zdj na tej stronie ale to wszystko photoshop bo wczoraj bylam zwiedzilam i stwierdzilam, ze nigdy wiecej tam nie pojade. Jedni jeziorko bylo jak Cie moge a reszta jak jakies bajorko. Bez sensu bylo jechac. Najwieksza atrakcja to stoisko z pamiatkami.

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   ADMIN: Pani Kamilo, po dużych opadach potrzebne jest trochę czasu na odstanie wód opadowych, które wnoszą do stawów brudną wodę. Zdjęcia na mojej stronie to nie Photoshop tylko wizyta w porze suchej.

   Odpowiedz
 7. Adrian says:

  Jeziorka na ogół zielone,ostatnie było żółto -brązowe,pełno ludzi z psami załatwiających się gdzie popadnie.Powoli robi się z tego uroczego zakątka śmietnik.Polecamy pajdę że smalcem i ogórkiem z leśnego szynkwasu????,mniam.

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Najlepiej zadzwonić lub wysłać e-mail do zarządzających terenem, dane kontaktowe znajdzie Pani na początku strony. Infrastruktura wokół Kolorowych Jeziorek zmienia się bardzo szybko.

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Parkingi położone bezpośrednio przy wejściu na szlak są w cenie 10zł/auto osobowe, czas postoju nielimitowany. Parkingi położone niżej są tańsze, ale trzeba kawałek dojść.

   Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Kolorowe Jeziorka to teren należący do Lasów Państwowych jednocześnie Rudawski Park Krajobrazowy więc z pewnością istnieje konieczność posiadania smyczy. Po szczegóły można zadzwonić pod numer zarządcy terenu podany na początku strony.

   Odpowiedz
 8. Przemek says:

  Miejsce zaiste interesujące i niepowtarzalne. Właśnie z tego powodu, swojego czasu z schowaliśmy opodal “zielonego” jeziorka skrzynkę geocache. Tak po prostu, by zachęcić ogólnopolską społeczność do odwiedzenia tej atrakcji. Z roku na rok miejsce wyraźnie staje się popularniejsze – od 2008 roku pojawiły się nowe parkingi, gastronomia. Brakuje tylko by butelkowali wodę z jeziorek ;-) Dobry miejsce na dłuuuuższy spacer z rodziną (jakoś mnie bolą ramiona gdy przypominam sobie jak musiałem nieść naszą latorośl do góry ;-)

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.