Zamek Książ – jeden z trzech największych w Polsce zamków.

Zamek Książ, kontakt, dojazd


Zamek Książ

Zamek Książ – największy zamek na Dolnym Śląsku.

Zamek Książ – godziny otwarcia


 • czerwiec – sierpień
  poniedziałek – niedziela:
 09.00 – 18.00
 • kwiecień – maj, wrzesień – październik
  poniedziałek – piątek:
 09.00 – 17.00
  sobota – niedziela: 
09.00 – 18.00
 • listopad – marzec
  poniedziałek – piątek:
 10.00 – 15.00
  sobota – niedziela: 
10.00 – 16.00
 • tarasy zamkowe udostępnione są do zwiedzania od kwietnia do września

NIECZYNNE:

 • poniedziałki konserwatorskie, tj. drugie poniedziałki stycznia oraz pierwsze poniedziałki w miesiącach: luty, marzec, listopad, grudzień
 • Nowy Rok, pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, święto Wszystkich Świętych

Cennik biletów


ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM
Trasa “Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” + palmiarnia

 • bilet normalny 39zł
 • bilet ulgowy 29zł
 • stałe godziny zwiedzania dostępne cały rok 11.00, 14.00, w innych godzinach grupy formowane są na bieżąco, czas oczekiwania do 60 minut
 • czas zwiedzania 90 minut + palmiarnia

ZWIEDZANIE BEZ PRZEWODNIKA (nie polecam)
Zamek, tarasy, stadnina + palmiarnia

 • bilet normalny 39zł
 • bilet ulgowy: 29zł

zamek, tarasy, palmiarnia

 • bilet normalny 34zł
 • bilet ulgowy: 24zł

TRASY DLA GRUP Z PRZEWODNIKIEM

 • dostępne wyłącznie po wcześniejszej awizacji
 • możliwe jest dołączanie turystów indywidualnych do niepełnych grup

Szlakiem Daisy + tarasy + park + palmiarnia

 • bilet normalny 49zł
 • bilet ulgowy: 34zł
 • czas zwiedzania: 140 minut + palmiarnia (w dni deszczowe oferta niedostępna)

Książ Barokowy + palmiarnia

 • bilet normalny 34zł
 • bilet ulgowy: 24zł
 • czas zwiedzania: 30 minut + palmiarnia

Kup bilety online

GALERIA


Cennik Zamek Książ

W Książu warto przeznaczyć czas na zwiedzanie całego otoczenia zamku: pięknych ogrodów, parku, zabytkowej stadniny koni i palmiarni w Lubiechowie.

Zamek Książ - Schloss Fuerstenstein

Panorama Zamku Książ w Wałbrzychu.

Ceny biletów Zamek Książ

Tarasy zamkowe są dostępne do zwiedzania od kwietnia do października.

Zabytkowy ogród na Książu

Widok na tarasy ogrodowe zamku.

Zwiedzanie Zamku Książ

Widok z tarasów na zamek. Zwiedzanie Zamku Książ, otoczenia zamku i palmiarni zajmuje co najmniej kilka godzin.

Zamek Książ

Zamek Książ – widok z okien zamku na dziedziniec z okazałą bramą wjazdową.

Książ

Polecam zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Warto zobaczyć na Dolnym Śląsku

Barokowe wnętrza pałacu.

Zamek Ksiaż

Detale z wnętrz pałacu.

Zwiedzanie zamków na Dolnym Śląsku

Zwiedzanie zamków na Dolnym Śląsku to prawdziwa gratka dla miłośników historii i architektury.

Twoja opinia pomaga innym podróżnym!

15 Komentarzy
 1. emerytka says:

  Witam ,odniosę się do cen wstępu: dwie osoby na emeryturze + dziecko ośmioletnie 96zł są to bilety ulgowe . ODSTRASZAJĄCA WIZYTÓWKA zamku. Nie każdy jest bogaczem.

  Odpowiedz
 2. Anonim says:

  Wybieram się tylko na salę barokowa, na 20 minut zwiedzania, czy można wykupić taki bilet na środę godzina 14.30 i jaka cena dla dwóch osób?

  Odpowiedz
 3. wuja says:

  Wlaśnie się tam wybieram i to co czytam przeraża mnie? i pytam może jednak Czocha co sądzicie? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Jarosław says:

  No cóż się dziwicie.. kiedyś zamek był dla książąt teraz chyba dla królów. bo dziś podjechaliśmy pod zamek (dwoje rencistów) i jak przeczytaliśmy cenę 78 zł to jest 1/10 mojej renty. szybko zwinęliśmy się i wróciliśmy do domu, żeby nam się po nocach ta cena nie śniła. Dla Was bogaczy to kropelka dla nas rencistów “kategoryczny zakaz wstępu” Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Tomasz says:

  Żenada!!! ceny biletów 47 za osobę tak jak ktoś napisał “cena z sufitu” no i oczywiście po wejściu jeszcze za kibelek 2 zł , knajpy na terenie w cenach jak na Batorym a jedzenie syf!!!

  Odpowiedz
 6. Leszek says:

  Do niektórych miejsc się wraca,sentyment,wspomnienia z młodości,takie obiekty odwiedzam co kilka lat,niestety ceny wejściówek nie zachęcają,nawet ulga dla emerytów to nieporozumienie,zarządcy ogarnijcie się,ja wiem ,ze wyższa kasta nie przeżyje miesiąca za 10 tysi ale ceny biletów są z sufitu

  Odpowiedz
  • Krzysiek says:

   Panie Leszku,
   ceny ustala rynek. Niższe ceny oznaczały by jeszcze większy tłok. Nie napisał Pan czy jakość zwiedzania jest w porządku.

   Odpowiedz
   • Leszek says:

    “Duży obrót ,duży zysk “—zna Pan takie powiedzenie ?Dla porównania :taksówkarze rozumują jak Pan, pół dnia siedzą w taksówkach i czekają na właściwych klientów,dwa kursy i ” norma dzienna wyrobiona”.Wracając do tematu,misja edukacyjna polega na dostępie do dóbr kultury,jak młoda wielodzietna rodzina ma zwiedzić zamek?Za samo wejście zapłacić spore pieniądze.Wam nie zależy na turystach,komercja i tylko komercja typu wesela,spędy itp.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Krzysiek says:

     Panie Leszku czy doczytał Pan cennik do końca? Zamek Książ akceptuje Kartę Dużej Rodziny, dzieci do piątego roku życia wchodzą gratis, a w wieku od 5 do 25 lat w cenie 10zł.
     Proszę nie mylić mnie z prowadzącymi zamek, ja prowadzę przewodnik po Dolnym Śląsku i opisałem ponad 120 atrakcji okolic.
     Misja edukacyjna jest istotna, jednak pozyskanie pieniędzy na rozbudowywanie oferty również niezbędne.

     Odpowiedz
 7. Ela says:

  Nie bede Sie rozpisywac ale rzeczywiscie w srodku zamku duze rozczarowanie ale na zewnatrz robi wrazenie szkoda ze tylko na zewnatrz

  Odpowiedz
 8. Leszek says:

  Z uwagi na zainteresowanie zabytkami Dolnego Śląska przeglądam strony dotyczące zamku Książ. Ciekawą jest w moim przekonaniu wystawa zdjęć z pierwszych dziesięcioleci XX w ( na której jeszcze nie byłem) , odszukanych w Kanadzie , pozyskanych od potomków francuskiego mistrza kucharskiego .Te i inne wydarzenia kulturalne są magnesem przyciągającym do tego niezmiernie ciekawego miejsca z racji wielowiekowej historii zamku ale i wydarzeń z okresu II w. nawet dla tych którzy już tu byli ( tak jak w moim przypadku ). Ale niestety może być to tylko teoretycznie gdyż obecna cena biletów jest wywindowana mocno w górę . Przypuszczam że wpływ na to miało wielkie poruszenie ” tajemnicą złotego pociągu ” i odkrywaniem miejsca jego ukrycia a przez to wzmożony ruch turystyczny. Jednakże cena za bilet 39 zł od osoby może odwieźć od zamiaru odwiedzenia zamku nawet wielokrotnie ( nie tylko w moim przypadku ) bo przecież historia o złotym pociągu nie trwa wiecznie a zainteresowanie zamkiem jest niezmienne( co mnie cieszy )

  Odpowiedz
 9. ŁukaszP says:

  Gdy już odnaleźliśmy agaty w skałach i strumieniach, nauczyliśmy się poznawać trzmiele i budować hotele pszczołom murarkom, zwiedziliśmy Bolczów, odwiedziliśmy Sokoliki i browar Miedzianka, wybraliśmy się do Zamku Książ, żeby poza niezwykłą przyrodą na wyciągnięcie ręki, widokami po horyzont i przytłaczającą przestrzenią, poobcować z historią zamkniętą w średniowiecznych murach. I…….. rozczarowanie, wnętrza Zamku Książ są rozczarowujące. Historii w nich widać niewiele, być może z uwagi na rabunki najpierw żołnierzy niemieckich a potem radzieckich, a być może, dlatego że schowano ją w obawie przed uczestnikami wesel i rautów organizowanych w niezbyt klimatycznych wnętrzach (część komercyjna jest rozległa i ale nie przystająca historii Zamku). Pomieszczenia, które zwiedza się z przewodnikiem (mocna strona wycieczki to przewodnik!) to: Salon chiński, który ma z dalekim wschodem niewiele wspólnego, Salon zielony jest tak nazwany ponieważ, współcześnie taki kolor mają tapicerowane ściany, a Salon gier wziął swą nazwę od faktu, że kiedyś w pobliżu grano, a na ścianie jest wizerunek kobiety w masce. Ciekawe są dzieła sztuki w Salonie metamorfoz, i szkoda że jest ich tak niewiele. We wnętrzach czuć za to kotletem z “zamkowej” kuchni, na co zwrócił uwagę nawet nasz 5 letni syn. Nie warto w ogóle wspominać o 3cim piętrze przygotowanym pod konferencje i szkolenia, apartamenty byłych właścicieli posiadłości są wręcz żenujące. Niewiele, a właściwie nic ciekawego nie da się też zobaczyć w średniowiecznych podziemiach, a nazistowskie tunele to raptem ze 100 m betonowego tunelu z widokiem na dziurę na schody których niemieccy żołnierze nie zdążyli zainstalować… Nie uprawiam hejtu, ale uczciwie informuję czego można się spodziewać, a za wycieczkę (bilety) dla 2 os. dorosłych i dziecka 5 lat płaci się 95 pln !!! Uwaga! to co warto zobaczyć to wszystko co jest z zewnątrz, Zamek wrażenie też lepsze robi z zewnątrz i rzeczywiście wtedy wygląda na 3ci co do wielkości zamek w Polsce, jak chcemy go oglądać w środku to na własne ryzyko.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.